Euroregion Beskydy se po několikaleté odmlce zúčastnil mezinárodního veletrhu cestovního ruchu ITF Slovakiatour, který se konal od 23. do 26. ledna 2020 v Bratislavě.

Od čtvrtka do neděle zástupci národních částí euroregionu propagovali české, slovenské a polské Beskydy - města, obce, zajímavé turistické cíle a místa aktivního odpočinku. Na stánku Euroregionu Beskydy mohla laická i odborná veřejnost prostřednictvím propagačních materiálů načerpat informace o regionu a ochutnat tradiční sýry, koláče a další regionální speciality. Pro rodiny s dětmi byla připravena vědomostní soutěž, ve které úspěšní luštitelé obdrželi drobné propagační předměty.

Na stánku Region Beskydy představil veřejnosti nový propagační materiál „Tajemství beskydských hor a údolí v České republice a Polsku“ a novou stolní deskovou hru „Zbojníci v Beskydech“. Propagační materiál i hra jsou určeny primárně rodinám s dětmi a dětským kolektivům.

V rámci veletrhu proběhlo na beskydském stánku několik jednání, jejichž cílem bylo upevnění a prohloubení vzájemné přeshraniční spolupráce mezi členskými obcemi Euroregionu Beskydy. Setkali se zde starostka Frýdlantu nad Ostravicí a zároveň předsedkyně Zájmového sdružení Frýdlantsko-Beskydy – RNDr. Helena Pešatová a ředitel odboru turistiky, kultury, sportu a propagace okresního úřadu v Źywcu – pan Mirosław Dziergas, aby dohodli realizaci společných projektů v rámci programu Interreg V-A ČR-PR. Zástupci partnerských měst Frýdku-Místku, Žiliny a Bielsko-Białej a zároveň sídelních měst národních částí euroregionu: pan Karel Deutscher - náměstek primátora statutárního města Frýdek-Místek, Mgr. Peter Fiabáne – primátor města Žilina a pan Jarosłav Klimaszewski – prezident města Bielsko-Biała diskutovali o další vzájemné spolupráci v oblasti kultury, sportu a vzdělávání.

Region Beskydy se v letošním roce zúčastní také mezinárodního veletrhu turistiky a volného času (Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego), který se bude konat od 28. února do 2. března 2020 v polské Wroclawi. I zde budou Beskydy prezentovány na společné expozici Euroregionu Beskydy.

 

 

 

IMG 8751

IMG 8759

IMG 8764

IMG 8779

IMG 8736

IMG 8749

 

předchozí zpět na výčet další