Region Beskydy se sídlem ve Frýdku – Místku společně s Regionem Beskydy se sídlem v Žilině realizují v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007-2013 projekt „Cezhraničný turizmus v Euroregióně Beskydy". Jedním z výstupů projektu je periodicky vydávaný magazín o atraktivitách slovenské a české části Euroregionu Beskydy s názvem „Vítejte v Euroregionu Beskydy".

Združenie v roku 2014 podalo na základe výzvy Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR projekt pod názvom "Rajecká cyklomagistrála", ktorý dňa 22.decembra 2015 schválil minister MD,V a RR SR Ján Počiatek.

Združenie predložilo k 30.6.2013 štyri projekty na základe Výzvy Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, ktorá bola tento rok zameraná na obnovu cyklotrás. Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR, dňa 29.10.2013 schválil Rozhodnutím dva z predložených projektov: „Generálna obnova a modernizácia cykloturistických trás na území Euroregiónu Beskydy v pohraničnom území Regiónu Beskydy s dôrazom na kultúrne a prírodné dedičstvo“ a „Cykloturistické trasy na území Euroregiónu Beskydy - informovanosť o využití územného potenciálu pre rozvoj cestovného ruchu“, ktorých implementácia bude zahájená v januári 2014 a ukončená v marci 2014.

Sdružení Region Beskydy v říjnu letošního roku ukončilo realizaci projektu Cezhraničný turizmus v Euroregióne Beskydy financovaného v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007 – 2013. Projekt byl realizován ve spolupráci se slovenským sekretariátem Euroregionu Beskydy a byl zaměřen na propagaci turistického ruchu, konkrétně nejvýznamnějších atraktivit české a slovenské části euroregionu.

Vážení čtenáři, Region Beskydy, zájmové sdružení právnických osob, realizuje v rámci OPPS SK-CZ 2007 – 2013 projekt, jehož náplní je vydávání periodického propagačního magazínu „Vítejte v Euroregionu Beskydy". Magazín, stejně jako celý projekt, je připravován společně se slovenským partnerem - Regiónem Beskydy se sídlem v Žilině.

Společné zasedání představenstva české a slovenské části Euroregionu Beskydy proběhlo ve čtvrtek 4. března 2010 v Rajeckých Teplicích

Združenie v roku 2009 podalo na základe výzvy Ministerstva výstavby a regionálneho rozvoja SR sedem projektov zameraných na realizáciu euro regionálnych aktivít v roku 2009.