Milé děti, připravili jsme pro vás malý kvíz o přírodě a zeměpisných zajímavostech české a slovenské části Euroregionu Beskydy. Slováci a Češi jsou dva národy, které až do konce roku 1992 žily ve společném státě a domluvily se bez tlumočníka.

Byli bychom rádi, kdyby tomu bylo i nadále. Proto jsme se rozhodli polovinu otázek položit ve slovenském jazyce a druhou polovinu v českém jazyce. Věříme, že si s drobnými jazykovými rozdíly poradíte.

Kvíz je realizovaný v rámci projektu Naučné stezky v Beskydech, který mapuje nejzajímavější naučné stezky v české a slovenské části Euroregionu Beskydy a vytváří jejich databázi. Nápovědu pro kvízové otázky najdete na webu (všechny odpovědi jsou dohledatelné) nebo na https://www.google.com/url?q=http://www.nsbeskydy.cz&source=gmail&ust=1639040318571000&usg=AOvVaw26aweEOyL7c9jrpUQ_W022">www.nsbeskydy.cz nebo přímo v terénu. Více jak šest desítek stezek se těší na vaši návštěvu.

Kvíz je určen žákům základních škol z území české a slovenské části Euroregionu Beskydy.

Kvízové otázky jsou ke stažení zde

Odpovědi můžete zasílat sami nebo prostřednictvím základních škol na e-mailové adresy: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a to nejpozději do 22.12.2021. Do předmětu napište KVÍZ. Vytištěné kvízy můžete odevzdat také osobně nebo poštou na adresu kanceláře sdružení Region Beskydy, Náměstí 3, 739 11  Frýdlant nad Ostravicí.

Ze správně vyplněných KVÍZŮ vylosujeme 10 + 10 výherců a ty odměníme věcnými cenami.

předchozí zpět na výčet další