První říjnový den se na atletickém stadionu „Sprint” Bielsko-Biała setkali mladší i starší žáci a mladší i starší žačky české, polské a slovenské části Euroregionu Beskydy, aby změřili síly v klasických atletických disciplínách.

Téměř stovka atletů rozdělená do čtyř kategorií soutěžila v sedmi disciplínách: sprintu na 60 metrů, běhu na 300 a 600 metrů / 1 000 metrů, skoku do výšky, skoku do dálky, hodu kriketovým míčkem / vrhu koulí a závěrečné štafetě na 4x200 metrů. Stejně jako v loňském roce i letos pohár „Prezidenta Euroregionu Beskydy“ získalo družstvo Polska.

Českou část euroregionu reprezentovali atleti oddílu „Atletika Frýdek-Místek“, kteří vybojovali pět zlatých, osm stříbrných a devět bronzových medailí. Ze zlata se radovala v mladších žákyních Kika Uhrová v běhu na 300 metrů, zvítězila časem 47,21 sekund. Johana Nováková, rovněž mladší žákyně, zvítězila ve výšce výkonem 135 cm. Ve starších žákyních ovládla kouli Dorota Hodaňová výkonem 9,13 m. V mladších žácích zvítězil Matyáš Bernatík v běhu na 600 metrů časem 1:36:17 min. a Jan Čempel v hodu míčkem výkonem rovných 55 metrů. Blahopřejeme medailistům a všem děkujeme za reprezentaci našeho regionu.

Rovněž děkujeme Statutárnímu městu Frýdek-Místek za finanční podporu sportovních, kulturních a vzdělávacích aktivit organizovaných sdružením Region Beskydy v roce 2024.