Máte rádi moderní technologie? Používáte chytré telefony? Rádi se na svých turistických výletech dozvídáte nové informace? Pokud ano, tak jste to právě vy, pro koho jsme připravili na 30 místech v rámci Euroregionu Beskydy „mluvící“ QR kódy, pomocí nichž získáte pohodlně a příjemně informace o místech, které jste se rozhodli navštívit. Už nebudete muset luštit drobná písmena turistických bedekrů, či se tlačit v davu před informačními panely, abyste se dostali k požadovaným informacím.

Smyslem projektu je zviditelnění turisticky zajímavých míst Euroregionu Beskydy a jejich popularizace široké veřejnosti prostřednictvím moderního trendu chytrých telefonů a profesionálně pořízených audionahrávek uložených pod QR kódy. Ve vybraných turistických lokalitách jsou již rozmístěny QR kódy, které do tzv. chytrých telefonů přenesou audiozáznamy popisující lokality, v nichž se nacházejí. Audiozáznamy namluvili herci Norbert Lichý a Marián Labuda, anglická verze je namluvena rodilým mluvčím. Seznam lokalit naleznete na www.slysimebeskydy.cz.

Pro zpestření projektu a motivaci turistů k návštěvě zajímavých míst české a slovenské části Euroregionu Beskydy jsme připravili soutěž, ve které mohu vylosovaní výherci získat za správné odpovědi hezké sportovní ceny. Letáky s informacemi o soutěži jsou k dispozici na pultech turistických informačních center regionu, obecních úřadech obcí, ve kterých jsou umístěny QR kódy a na webových stránkách projektu www.slysimebeskydy.cz. Odpovědi na soutěžní otázky formou vyplněného letáku můžete zasílat poštou do 15.12.2014 na adresu REGION BESKYDY, Náměstí 3, 739 11 Frýdlant nad Ostravicí, nebo vyplňovat on-line na stránkách www.slysimebeskydy.cz. 19. prosince 2014 budou ze správných odpovědí vylosováni výherci.

Aktuální informace k projektu a soutěži najdete na www.regionbeskydy.cz nebo www.slysimebeskydy.cz. Mikroprojekt „Slyšíme a vnímáme Euroregion Beskydy“ je realizován Regionem Beskydy v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007-2013, Fond mikroprojektů Regionu Bílé Karpaty.

 

 předchozí zpět na výčet další