V konferenčních prostorách hotelu Sepetná v Ostravici se v dubnu uskutečnil seminář s názvem Problematika veřejné správy, který uspořádalo sdružení Region Beskydy za finanční pomoci Statutárního města Frýdku-Místku. V hojném počtu se jí zúčastnili zástupci vedení obcí jednotlivých mikroregionů. 

„Chtěli jsme, aby se starostové po volbách potkali v novém složení a připravili jsme velice atraktivní program. Účast byla velmi vysoká, protože problematiku veřejné správy přibližovala přednášející Jana Zwyrtek Hamplová, ředitelka společnosti, autorka projektu MUNICIPAL a odborná lektorka pro oblast práva, která je opravdu vyhlášenou kapacitou v tomto oboru. Dokáže upoutat matadory v čele obcí i nováčky, oživit paragrafy konkrétními příklady z praxe i nabídnout zajímavé pohledy z trochu jiné strany. Na lidi ve vedení obcí totiž čeká doslova džungle paragrafů a právnička Hamplová ji dokáže poutavým způsobem rozkrývat i dodávat odvahu se jimi proplést,“ přiblížil konferenci Karel Deutscher, předseda představenstva Region Beskydy. 

Starostové se po prezentaci činnosti Regionu Beskydy, zaměřené především na dotační tituly a možnosti evropského financování, věnovali především problematice činností a úkolů zastupitelstva obce, rady obce, místostarostů a starostů i úkolů státní správy a samosprávy při činnosti obecních úřadů. „Účastníci hojně využívali prostor pro dotazy k projednávané tematice, stejně jako bylo pro všechny cenné společné neformální posezení a výměna zkušeností,“ hodnotila projektová manažerka Regionu Beskydy Dagmar Valášková. Zástupci vedení obcí se shodovali, že seminář byl velmi poučný, i když z něj vyplývalo, v jak nevděčné roli se ocitají, v duchu hesla „každý dobrý skutek bývá potrestán“. Lektorka však připravila mix, který neměl úplně vylekat, ale i povzbudit, poradit, upozornit a utvrdit v některých výkladech obecního práva, které je opravdu těžkou právní disciplínou.

 

semin

 

předchozí zpět na výčet další