Milé děti, připravili jsme pro vás malý kvíz zaměřený na dřevěnou architekturu a zeměpisné zajímavosti české a slovenské části Euroregionu Beskydy. Slováci a Češi jsou dva národy, které až do konce roku 1992 žily ve společném státě a domluvily se bez tlumočníka. Byli bychom rádi, kdyby tomu bylo i nadále. Proto jsme se rozhodli polovinu otázek položit ve slovenském jazyce a druhou polovinu v českém jazyce. Věříme, že si s drobnými jazykovými rozdíly poradíte.

Kvíz je realizovaný v rámci projektu Dřevěná architektura v Beskydech, který mapuje tradiční i moderní dřevěnou architekturu v české a slovenské části Euroregionu Beskydy a vytváří databázi těchto objektů. Nápovědu pro kvízové otázky najdete na webu nebo v terénu. 

Kvíz je určen žákům základních škol z území české a slovenské části Euroregionu Beskydy.

Kvízové otázky jsou ke stažení zde

Odpovědi můžete zasílat sami nebo prostřednictvím základních škol na e-mailové adresy: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a to nejpozději do 23.02.2022. Do předmětu napište KVÍZ. Vytištěné kvízy můžete odevzdat také osobně nebo poštou na adresu kanceláře sdružení Region Beskydy, Náměstí 3, 739 11  Frýdlant nad Ostravicí.

Ze správně vyplněných KVÍZŮ vylosujeme 20 výherců a ty odměníme věcnými cenami. Losování proběhne 25.02.2022.

předchozí zpět na výčet další