Studenti Univerzity třetího věku z Frýdlantu nad Ostravicí a senioři z partnerských měst Frýdlant nad Ostravicí a Turzovka se sešli v Kulturním domě Rodolfa Jašíka v Turzovce na společné besedě s názvem „Žezlo v ženských rukou“.

V průběhu besedy se publiku představily ženy, které zasvětily svůj život druhým, veřejnému životu a veřejně prospěšným aktivitám. Beseda byla protkaná hudbou, zpěvem i recitací veršů. Cílem besedy bylo motivovat a inspirovat posluchače ke smysluplnému životu, sebevzdělávání a předávání zkušeností z generace na generaci.

V rámci besedy se představily tři úspěšné ženy, které svým vyprávěním zaujaly publikum, které tvořily také studentky Univerzity třetího věku z Frýdlantu nad Ostravicí. A právě problematice celoživotního vzdělávání se věnoval závěr besedy. Účastnice se podělily o zážitky i zkušenosti získané studiem. Vyprávěly o slavnostní promoci pro úspěšné absolventy univerzity, studijních tématech i rozrůstajícím počtu zájemců o studium univerzity.

V odpoledních hodinách si senioři prohlédli rodný dům Jozefa Kronera ve Staškově.

Setkání s názvem „Žezlo v ženských rukách“ bylo realizováno v rámci projektu „Tradícia  cezhraničného regiónu so ženským podpisom“, číslo: SK/FMP/113/09/013 financovaného z programu INTERREG V-A Slovensko – Česká republika 2014 – 2020 Fond malých projektů

 

web 3 2

web 2 2

web 4 2

web 1 2

1 plakat zezlo v z enskch rukch

předchozí zpět na výčet další