Děti navštěvující knihovny ve Frýdlantu nad Ostravicí a Turzovce se sešly poslední den v březnu v kinosále Kulturního centra Frýdlant nad Ostravicí na společné besedě se spisovatelem, ilustrátorem a tvůrcem vystoupení pro děti panem Adolfem Dudkem.

A nebyla to jen tak ledajaká beseda. Děti se společně s Adolfem Dudkem zapojily do zábavného pásma vyprávění a kreslení, jehož cílem bylo naučit každého kreslit za pomocí koleček, obdélníků, čtverců a trojúhelníků a vytvořit tak jakoukoliv ilustraci. Co nakreslil Adolf Dudek na tabuli, děti zkoušely na papír, a tak vznikly jednoduché schématické kresby přírody i architektury. Pásmo bylo protkané veselým vyprávěním, kreslenými vtipy, hádankami i krátkými scénkami. České i slovenské děti soutěživě spolupracovaly na všech aktivitách a na závěr bouřlivým potleskem ocenily nejen lektora, ale také samy sebe.

Setkání ve Frýdlantu nad Ostravicí zajistil Region Beskydy společně s Kulturním centrem Frýdlant nad Ostravicí a městem Turzovka v rámci projektu „Batoh plný rozprávok“.

Setkání s názvem „Batoh plný rozprávok“ bylo realizováno v rámci projektu „Tradícia cezhraničného regiónu so ženským podpisom“, číslo: SK/FMP/113/09/013 financovaného z programu INTERREG V-A Slovensko – Česká republika 2014 – 2020 Fond malých projektů.

 

FOND MALÝCH PROJEKTŮ


pohadky1

pohadky2

pohadky3

pohadky4

předchozí zpět na výčet další