První únorový den zasedlo ve Sviadnově prezídium Euroregionu Beskydy, jehož hlavním úkolem bylo symbolicky předat předsednictví polské strany českým zástupcům. Prezidentem Euroregionu Beskydy pro letošní rok se tak stal náměstek primátora Frýdku-Místku Karel Deutscher.

 

Účastníci zrekapitulovali společnou činnost roku 2016 a nastínili plán činnosti na letošní rok. Projednávaly se možnosti přeshraničních projektů programů Evropské unie na období 2014–2020. „Společně s Poláky realizujeme projekt „Společně“, domlouvalo se další zapojení cílových skupin a rámcové termíny plánovaných akcí. Máme vzorový projekt spolupráce a doufáme, že bude víc podobných, které mají hluboký dopad do území partnera. Stále se hledají partneři na českém území v oblasti cestovního ruchu, rozvíjet se dá také spolupráce institucí,“ shrnula projektová manažerka Dagmar Valášková.

 

„Těší mě, že mezinárodní spolupráce v rámci Euroregionu Beskydy není jenom honba za dotacemi, jako jediná náplň sdružení, ale že se vracíme k základům, potkáváme se, vyměňujeme si příklady dobré praxe a sdělujeme si, co funguje na jedné straně, abychom inspirovali jeden druhého,“ prohlásil náměstek primátora Karel Deutscher.

   

předchozí zpět na výčet další