Ve dnech 27. a 28.března 2017 proběhla závěrečná konference Programu přeshraniční spolupráce Slovenská republika – Česká republika 2007 – 2013. Na konferenci byly prezentovány úspěšné projekty realizované v programovém období. Velmi pozitivně bylo hodnoceno čerpání alokace, stejně tak i kvalita realizovaných projektů a jejich zásadní význam pro rozvoj přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Slovenskou republikou.

Výsledky dávají předpoklad, že i v současném programovém období bude mít program přeshraniční spolupráce velký význam pro budování a rozvoj vzájemných vztahů mezi Českou republikou a Slovenskou republikou. Konferenci svými vystoupeními mimo jiných obohatili Gabriela Matečná, ministryně pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky, Karla Šlechtová, ministryně pro místní rozvoj České republiky, Lívia Klausová, velvyslankyně České republiky na Slovensku, Anna De Luca, zástupkyně Evropské komise a Zdeněk Semorád, náměstek ministryně pro místní rozpoj České republiky.

Na tuto konferenci navázala zahajovací konference programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika 2014 – 2020. Vrcholem konference bylo podepsání memoranda o spolupráci při realizaci programu Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika. Pod memorandum připojily podpisy obě přítomné ministryně.

 

   

         

 

předchozí zpět na výčet další