Sdružení Region Beskydy se sídlem ve Frýdku-Místku společně se sdružením Region Beskidy se sídlem v Bielsku-Biale se aktivně účastnila propagační akce „Bielsko-Biala a Beskydy v Ustce“, která proběhla 20. a 21. července v letovisku Ustka u Baltského moře. Již dvacátý ročník prezentace tradic, kultury, gastronomie a turistických cílů beskydského regionu zástupci obou sdružení zpestřili o soutěže, kvízy a zábavnou formou prezentované informace zejména o české části Euroregionu Beskydy. 

„Připravili jsme si krátké pásmo zaměřené na propagaci turistických cílů Regionu Beskydy, tradic a gastronomie, které jsme moderovali společně v českém i polském jazyce. Poukazovali jsme také v rámci vystoupení na významové rozdíly slov, které zní stejně, ale významem se naprosto liší“, uvedl pan Marcin Filip, ředitel kanceláře sdružení Region Beskidy v Bielsku-Bialej. 

Na pultu propagačního stánku byly distribuovány tiskoviny zaměřené na turistické cíle české a polské části Euroregionu Beskydy. „Pro nejmenší děti jsme připravili výtvarné soutěže. Děti mohly v závislosti na věku vybarvit některou z postaviček z tradičních českých a polských kreslených pohádek nebo tyto postavičky namalovat. Díky malým kreslířům jsme si mohli připomenout postavičky Bolka a Lolka, Křemílka a Vochomůrky, Rumcajse, Krtečka nebo psa Rexe, který byl rovněž živým symbolem propagační akce“, uvedla paní Dagmar Valášková, tajemnice sdružení Region Beskydy. 

Projekt „Propagujeme 2x více“/ „Promujemy 2x więcej“, číslo: CZ.11.4.120/0.0/0.0/16_011/0002021, je financován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Interreg V-A Česká republika – Polsko Fond mikroprojektů Euroregionu Beskydy.

 

 

IMG 8014

IMG 8032

IMG 8043

IMG 8060

předchozí zpět na výčet další