Region Beskydy se koncem února zúčastnil společně se sdružením Stowarzyszenie Region Beskidy mezinárodního veletrhu turistiky a volného času „Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego“ ve Wroclawi.

Výstavní expozice Beskyd na veletrhu ve Wroclawi vznikla díky spolupráci polského sdružení Stowarzyszenie Region Beskidy, které zajistilo v rámci projektu „Propagujeme 2x více“ výstavní plochu a Žywieckého okresu, který zajistil v rámci projektu „Beskydy zvou“ výstavní stánek. Na propagaci Beskyd se dále podílel Region Beskydy se sídlem ve Frýdku-Místku, město Bielsko-Biala, Región Beskydy se sídlem v Žilině a města Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Žilina, Námestovo, Turzovka.

Na veletrhu se mohla veřejnost seznámit jak s turistickými cíli v české, slovenské a polské části Beskyd, tak s kulturou, tradicemi a gastronomií zejména žiwiecké oblasti. Region Beskydy představil v rámci veletrhu ve Wroclawi veřejnosti nový propagační materiál „Tajemství beskydských hor a údolí v České republice a Polsku“ a novou stolní deskovou hru „Zbojníci v Beskydech“. Hra byla hlavní motivací pro účast dětí a mládeže v soutěžích, které probíhaly na stánku Beskyd v průběhu všech tří dnů veletrhu.

Projekty „Propagujeme 2x více“ a „Beskydy zvou“ jsou realizovány v rámci Interreg V-A Česká republika – Polsko 2014-2020 Fond mikroprojektů Euroregionu Beskydy.

 

vystavni expozice Wroclaw 4

vystavni expozice Wroclaw 5

vystavni expozice Wroclaw 1

vystavni expozice Wroclaw 3

vystavni expozice Wroclaw 6

vystavni expozice Wroclaw 2

předchozí zpět na výčet další