Region Beskydy připravuje v rámci projektů „Naučné stezky v Beskydech“ a „Dřevěná architektura v Beskydech“ stejnojmenné propagační materiály určené široké veřejnosti.

V rámci projektů vzniknou tištěné brožury a propagační weby zahrnující území české i slovenské části Beskyd, zejména „Moravskoslezské Beskydy“ a na Slovensku „Kysucké Beskydy“ a „Oravské Beskydy“.

Cílem obou projektů je zmapovat beskydskou dřevěnou architekturu a naučné stezky, vydat tištěné publikace obsahující základní informace o této turistické infrastruktuře a zpracovat webové stránky, které zpřístupní informace turistům s chytrými telefony.

„V regionu se nachází řada naučných stezek a zajímavých turistických cílů, které chceme připravovanými materiály představit veřejnosti. Území Euroregionu Beskydy je pestré a turisticky nesmírně zajímavé. Nejen horskými masivy lákají Beskydy zástupy návštěvníků. Je třeba zdůraznit, že sakrální dřevěná architektura je v Beskydech hojně zastoupena a tvoří jeden z nejvyhledávanějších turistických cílů.“ Uvedl pan Karel Deutscher, předseda české části Euroregionu Beskydy.

Propagační materiály a propagační weby jsou realizovány v rámci projektu „Naučné stezky v Beskydech“ číslo CZ/FMP/6c/04/059 a „Dřevěná architektura v Beskydech“ číslo CZ/FMP/6c/04/060, které jsou financovány v rámci Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika Fond malých projektů. 

předchozí zpět na výčet další