Druhé setkání seniorů v rámci malého projektu s názvem „Společně v Euroregionu Beskydy“ pozměnila opatření vlád České republiky a Slovenské republiky, která nedovolila slovenským seniorům překročit hranice. Setkání seniorů zaměřené na poznávání historie a společného přírodního a kulturního dědictví příhraničí přesto proběhlo.

Region Beskydy společně s Mikroregiónem Horné Kysuce připravil na úterý 22. září společný výlet českých a slovenských seniorů do Rožnova pod Radhoštěm. Akce se měli účastnit senioři z Frýdku-Místku a Turzovky. Bohužel vládní nařízení nedovolila slovenské skupině překročit hranice. Organizátoři se přes tuto komplikaci rozhodli setkání zrealizovat v pozměněném formátu a zmírnit tak zklamání přihlášených účastníků z obou měst.

Slovenská skupina navštívila skanzen lidové architektury v Nové Bystrici, senioři z Frýdku-Místku absolvovali plánovaný program a navštívili Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Obě skupiny se pozdravily alespoň prostřednictvím videohovoru. Všichni účastníci si setkání užili, dozvěděli se mnoho nových informací a poznali staro-nové turistické atrakce regionu. Díky prezentacím si mohou účastníci ale i veřejnost vyměnit informace o obou navštívených lokalitách a motivovat se k dalším výletům. 

Valašské muzeum v přírodě

Skanzen Vychylovka

Setkání seniorů v Turzovce bylo realizováno v rámci projektu „Společně v Euroregionu Beskydy“, číslo CZ/FMP/11b/03/050, který je financovaný v rámci Interreg V-A Slovenská republika – Česká republika Fond malých projektů.

předchozí zpět na výčet další